website statistics

Zarif ve Maskülen Tulum Çeşitleri

Tulum giyinmek rahat gösterdiği kadarda iyi kombinlendiği zaman çok şık gösterebilir. Bir kaç seçenekle tulumları çeşitlendirdik hep beraber tulumların çeşitlerine bir bakalım;

Maskulen nedir: Fıransızca kökenli bir kelime olan maskulen Fransızca’da masculin olarak geçmektedir ve Erkek anlamına gelir. Aynı zamanda maskulen kelimesi moda terimi olarakta kullanılmaktadır. Moda anlamında “Erkek giyisilerinin kadınlara göre uyarlanmış yani tasarlanmış halinin giyilmesi modasına” denir

 

Tulum Pantolon Popülerliği

çiçekli tulum

1940’lı yıllardan beri değişerek günümüze kadar gelen tulum pantolon modası daha uzun yıllar da gündemde olacak gibi. Erkeklerin çalışırken giydikleri kıyafet olmaktan çıkıp kadınların şık kıyafetleri arasına giren tulumlar, aslında çiçekli ya da renkli kumaşlardan dikilse de kesimleriyle erkeksi bir hava veriyor. Bir o kadar da zarif görünen tulumlar, daha çok uzun boylu kadınlarda kendilerini gösteriyor. Tabii ki kısa boylu kadınlar da tercih edebilir ama tercihlerini asla şalvar modelli şalvarlardan yana yapmamalılar.

 

Dökümlü Tulum Sizi Daha Şık Gösterir

jean - kot tulum

Vücuda tamamen yapışan tulumlar en güzel vücudu bile kötü gösterebileceğinden, dökümlü duran tulumlar tercih edilmelidir. Omuzları düşük olan kadınlar, uzun kollu ya da yarım kollu tulumları vatka ile kullanabilir. Sonuçta şıklık; moda olandan çok, vücuda göre giyinmeyle ulaşılabilen bir yerde.

 

Son yıllarda dolaplardaki en kadınsı kıyafetlerden olan tulumlar, günümüz modasında daha çok maskülen bir hal aldı. Maskülen tarzın seksiliği ve coolluğu feminen giyimin pabucunu dama atmış gibi görünüyor.

Erkeksi Kıyafetlerle Gelen Seksilik

zarif-ve-maskuelen tulum

Kadınlar, erkeksi kıyafetleri kadınsı ayakkabı ve aksesuarlarla kullanarak hem çekici hem de özgür bir görüntü sergiliyorlar. Maskülen tarzın en önemli parçaları kısa tulum modelleri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Giysi kodu olarak maskülen bir parça olsa da tulum hem gece davetlerinde hem de yazlık bölgelerde şık ve zarif bir şekilde giyilebilir. Tatilde desenli, ince pamuklu kumaştan yapılmış hafif bir tulum ve sandaletlerle hem özgür hem de şık görüneceksiniz. Gece davetlerinde ise siyah, boyundan bağlı, saten bir tulumu stiletto ve sert materyalden yapılmış bir klaç çanta ile kullanabilirsiniz. Boyundan bağlı bir tulum tercih edildiğinde saçlar sıkıca toplanmalıdır. Açık bırakılmış ya da dağınık topuz yapılmış saçlar size abiye bir hava verecek ve sizi tulumun coolluğundan uzaklaştıracaktır.

 

Vücudunuza Uygun Modelleri Tercih Edin

kisa-tulum-modelleri

Bu yıl tekrar karşımıza çıkan; askılı elbiselerin içine beyaz tişört giyme modasını tulumlara da uyarlayabilirsiniz. İnce askılı bol ve akıcı bir tulumun içine beyaz tişört giyip, dümdüz beyaz sneakerlar ve küçük boy bir sırt çantası ile sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. En güzel tulumlar vücut tipinize uygun olanlardır, bunu unutmadan tercih yapmayı aklınızdan çıkarmayın.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.