website statistics

Vücut Tipinize Göre Abiye Kıyafet Seçimi

Giydiğiniz abiye kıyafetler, vücudunuzu olduğundan güzel gösterecek ya da olduğundan kötü gösterecek güce sahiptir. Kıyafet modelleri konusunda bu seçimi yapmak kolaydır. Fakat abiye daha dikkat çekici olacağından ekstra özen göstermelisiniz. Bunun için de öncelikle vücut tipinizi öğrenmelisiniz. İşte vücut tipinize göre abiye elbise seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda sıraladık:

 Armut Vücut Tipi

armut-vucut-tipi abiye kıyafet

Bu vücut tipinde kalça bölümü daha geniş olduğu için diz üstü eteklerden uzak durulmalıdır. Amaç ilgiyi kalçalardan uzaklaştırmak olduğu için göğüs dekolteli elbiseler size uygun olacaktır. Parlak renkli ve dar elbiseler tercih etmemeye özen gösterin.

 Elma Vücut Tipi

elma-vucut-tipi abiye kıyafet

Elma vücut tipinde bel kısım kalın olur. Bu nedenle dikkati bel bölgesinden çekmeye özen göstermelisiniz. Göğüs bölgesini ya da bacakları ön planda tutarak bunu başarabilirsiniz. Özellikle V dekoltesi sizi daha uzun gösterecektir. Kısa abiyeler sizi çok şık gösterecektir. Beli belirginleştirici desenlere sahip abiyelerden uzak durmaya özen gösterin.

 Kum Saati Vücut Tipi

kum-saati abiye kıyafet

İnce bel ve dolgun göğüs ile basenlere sahipseniz vücudunuzun kıvrımlarını ön plana çıkarmanız sizi oldukça çekici yapacaktır. Vücuda tam yapışan kumaşlardan kaçınarak yumuşak modelleri tercih edebilirsiniz. Sırtı açık ya da straplez modeller sizde çok şık duracaktır. Elbisenizin etek kısmı hafifçe genişlerse ya da düz inerse vücut tipinize daha uygun olur.

 Dikdörtgen Vücut Tipi

dikdortgen-vucut-tipi abiye kıyafet

Düz vücudunuzda kıvrımlı hatlarınız var gibi göstermelisiniz. Omuzlarınızı geniş gösteren, bele oturan ve tekrar bollaşan nişanlık modelleri tam size göre. Yani vücudunuzun üst kısmında ters üçgen, alt kısmında üçgen görüntü sağlamaya çalışmalısınız. Dümdüz inen kumaşlardan uzak durmalısınız.

 Göğüs Boyutlarına Göre

gogus-boyutlarina-gore-abiye kıyafet

Göğüsleriniz küçükse; drapeli siyah abiye modelleri ve destekli sutyenler daha büyük bir göğüs sağlayacaktır. Fakat abiyede küçük göğüslü olmanın da avantajları çoktur. Rahatlıkla dekolteli ya da sırtı açık modelleri giyebilir, bu durumdan faydalanabilirsiniz. Ya da göğüs kısmı hareketli modeller sizi güzel gösterecektir. Eğer büyük göğüslüyseniz, V yaka abiye modelleri göğüslerinizi daha küçük gösterecektir. Veya kapalı bir yaka tercih ederek dikkati başka bir yere çekebilirsiniz.

 

Diğer yazılarımıza bakmayı unutmayınız.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.