website statistics

Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Topuklu ayakkabı, havalı yürüyüşlerin en büyük göstergesidir. Her elbiseyi bir anda başka bir havaya sokma özelliğine sahip bir o kadar da yürümesi zordur. Her davette yanı başınızda olan topuklu ayakkabılar, günlük kullanımda farklı modeller ile ayaklarımızı süslemektedir. Topukluyu giyip bir de doğru kıyafeti seçtiğiniz anda stiliniz herkesin beğenisini kazanacaktır. Ama topuklu ayakkabı seçimi göründüğü kadar kolay değildir. Eğer doğru ayakkabı seçimi yapılmadığınızda tüm gününüzü zehir edecek ayakkabılara dönüşebilirler. Bu yüzden topuklu ayakkabı almadan önce bu işin püf noktalarından fikir edininiz.

Topuklu ayakkabı

– Topuklu ayakkabının tabanına silikon tabanlar yerleştiriniz

Hangi bölgede ağrı var ise o bölgeye olan baskıyı azaltıp ağrınızı azalacaktır. Böylece topuklu ayakkabı üzerinde saatlerce vakit geçirmek artık bir çileye dönüşmeyecektir. Yüksek topuklu seçimlerinde yüksek topuklar yüzünden parmaklarda oluşabilecek nasırları engellemek için açık modellerden tercihinizi kullanınız. Parmaklarınızı ayakkabıyı giymeden öncede hafifçe kremlemek sürtünmeleri azaltacaktır.

Topuklu ayakkabı

– Tercihlerinizi kalın topuklu ayakkabı yönünde yapınız

Kalın topuklu ayakkabı ile yürürken denge kaybınızdan dolayı oluşabilecek kazalar minimuma inecektir. Tabanınız daha rahatlayacak gün içindeki aktiviteleriniz azalmayacaktır. Ayrıca topuğa olan baskı azalacak ayakta durduğunuz vakitlerde herhangi güçlü bir ağrı hissetmeyeceksiniz. Ayakkabıyı çıplak ayak giymektense ten çorabı ile giymek hem koku yapmasını engelleyecek hem de ayağınızın rahatlamasına ve fazla yorucu olmamasına yardımcı olacaktır.

Topuklu ayakkabı

– Her gün aynı topuklu ayakkabıyı giymeyiniz ara ara giymeye özen gösteriniz.

Tırnak bakımınızı sürekli olarak yaptırınız, fazla uzatmamaya özen gösteriniz. Ayakkabı alırken ayağınıza tam uyan numaraları tercih ediniz. Ayakkabının ayağınızın şeklini alması için kalıplardan yardım alabilirsiniz. Ayakkabı seçimlerinde; hakiki deri, sıkı konçlu, yastıklı ve esnek yüzey özelliklerini göz önünde bulundurunuz.

ten rengi suet topuklu ayakkabi

– Topuklu ayakkabı seçiminde her kıyafetinize uyabilecek modelleri göz önünde bulundurunuz.

Topuklu ayakkabı denerken rahatlığı, ayak sağlığınızdan emin olduktan sonra renk ve desen seçimine dönebilirsiniz. En çok kullanabileceğiniz renklerin başını ise beyaz topuklu ayakkabı ve siyah topuklu ayakkabılar almaktadır. Düz renkler her daim dolabınızdaki her parça ile rahatça uyum sağlayacaktır. Ayrıca sizi sürekli ayakkabı alma derdine sokmayacaktır. En çok tercih edilen topuklu ayakkabı renkleride siyah ve beyazdır.

topuklu-ayakkabi-cesitleri

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.