website statistics

Stil Sahibi Olmak İsteyen Kadınlar İçin 7 Öneri

Her kadın katıldığı bir davette ön planda olmayı ister ya da bir mekâna girdiğinde dikkatleri üzerine çeken ve beğenileri toplayan bir tip olmayı yani stilini ön plana. Hem kendinize yaptığınız bakım hem de dış görünümünüze yaptığınız bakım çok önemli hem ilk izlenimde gözlerin size çevrilmesini sağlayacak hem de kendinize olan güveniniz artacaktır. Her zaman modaya uyarak giyinmek sizi tarz sahibi yapmayacaktır, birazda sizin fiziğinize uygun parçaları seçmeniz stilinizi ön plana çıkarmaya yardımcı olacaktır.

stil sahibi kadınlar

Stil Sahibi Olmanız İçin Öneriler

– Vücudunuzda güzel bulduğunuz noktaları ortaya çıkarınız.

– Modadan kaçıp stil sahibi parçalara yöneliniz.

– Giydiğiniz her kıyafete kendinizden bir şeyler katınız, aksesuar gibi.

– Saç ve el bakımınıza daima önem gösteriniz.

– Sıkça dergileri inceleyip fikir alabilirsiniz.

– Vücut tipinizi tanıyı ve öğrenip ona göre seçimlerde bulununuz.

– Kendinize güvenmeyi asla unutmayınız.

kırmızı kadın kıyafeti

Vücudunuzun En Güzel Yerine Vurgulayan Bir Giyimi Tercih Edin

Vücudunuzda güzel bulduğunuz hangi nokta varsa orayı ortaya çıkarın; örneğin beliniz ince ise belden kemerler kullanarak stilinizi öne çıkarın ya da bacaklarınız uzun ve zarif görünüyorsa siyah bir ten çorabı ile ortaya çıkarabilirsiniz. Bir davete katılırken kırmızı elbise zarifliğini kullanabilirsiniz. Kırmızı elbiseyi seçerken de vücudunuza en çok hangisi uyumlu ise seçiminizi ondan yana yapınız. Modellerin içersinde saklamak istediğiniz yerleri ya bol ya da uzun seçmeyi unutmamak kusursuz stilinizi gözler önüne serecektir. Dolabınıza yeni kıyafetler alırken temel parçaları tamamlamayı unutmayınız.

vucut-tipleri66634800

Vücut Tipinize Uygun Kırmızı Elbiseler

Kırmızı elbise seçimi bir de uygun modeli bulmaya gelindiğinde ise kırmızı elbise modelleri içersinde fiziğinize en uygun seçeneği seçip bir de sıradan stilleri sollayacak modellere göz gezdirmenizde fayda var. Armut tipi vücuda sahipseniz üst bölgenizin inceliğini kıyafetinizde de öne çıkarmalı alt bölge yani kalçanızda ki fazlalıkları ise alta doğru açılan etekler ile kapatabilirsiniz.

Çilek tipi vücudunuz var ise üst bölgenizi yani omuzlarınızı daha çok saklayacak ama bacaklarınızın güzelliğini ortaya çıkaracak kırmızı elbise seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Dikdörtgen vücut tipine sahip iseniz her türlü elbise üzerinize kolayca uyum sağlayacak ve yakışacaktır. Elma tipi vücuda sahipseniz, üst bölgenizi geri plana atıp alt bölgenizin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz.

stil-sahibi7174183

Sizi İnce Gösteren Kışlık Elbiseler Seçin

Kışlık elbiseler seçiminizde ise daha da dikkatli olmalısınız, kalın ve şekilsiz kumaşlar olduğunuzdan daha kalın görünmenize sebep olabilir. Kışlık elbise seçimi yaparken ilk kumaş seçiminde titiz olunduktan sonra model ve duruşa dikkat edebilirsiniz. Kış için seçim yapacağınız elbiselerin mutlaka bir tarafında stilinizi ön plana çıkaracak nokta bulunmalıdır. Bu noktayı ise ya renk ya da aksesuarlar ile ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.