website statistics

Saç Kremi Saçlarımıza Faydalımı Zararlımı?

Saç kremi saçlarımıza zararlımı veya yararlımı olup olmadığını çoğu kullanan bilmediği için bu yazıyı hazırlama gereği duyduk. Saç kremi kullananlardan aldığımız genel olarak bilinen bilgiler “saçları yumuşattığı için kullanıyorum, saçlarımı canlı gösteriyot, kokusu güzel” bu şekilde sizi daha aydınlatmak için yazımızda tam olarak ne gibi etkileri olduğunu yazdık keyifli okumalar

Saç dökülmesi gibi etkileri olduğuda söylenmiyor değil bize gelen sorular şu şekilde;

Saç kremi acaba saçımızı döküyor mu?

Saç jölesi mi daha çok saç döküyor saç kremi mi?

Saç kremleri saçımızı ne kadar canlı tutuyor?

Saç kremleri saçımızı gerçekten besliyor mu yoksa yoruyor mu?

Saç Kremi Zararlımı Yararlımı?

Saç Kremleri

Bu soruların cevabını sayın Dr. Ömür Tekeli çok güzel bir şekilde yanıtlamış buyrun videosu.

Biz millet olarak genelde saçımız iyi olsun, güzel görünsün canlı olsun, bakımlı olsun düşüncesiyle saç kremlerine çok fazla para veriyoruz.

Ünlü araştırma kurumları bu konu üzerine ciddi anlamda samimi bir araştırma yapmıştır; bunun sonucunda saç kremleri saçlarınızı besleyici hiçbir özelliğinin bulunmadığı tespit etmiştir. Esasında saç kremleri neden kullanılıyor sorusuna farklı cevaplar verilse de saçınızı şampuanla yıkarken saçınız birçok özelliğini kaybetmektedir örneğin saçınız çok yağsız ve çok kuru görünür saç kremleri genelde bunu engellemek için kullanılır. Esasında böyle olması beklenen saç kremleri saçınızı korumaktan çok saçınızın hızlı dökülmesine neden olmaktadır.

 

Piyasadaki hiçbir saç kremi saçınıza bakım yapmıyor saçınıza doğal görünüm kazandırmıyor. Aksine saçınızın dökülmesine bir vesile katkıda bulunuyor. Yapılan araştırmalar doğrultusunda saçınızın dökülmesinde en büyük yardımcı ve saçınızın en büyük düşmanı saç kremleridir. Yapılan araştırmalar da saç jölesiyle saç kremleri karşılaştırılmıştır ve şu soru sorulmuştur acaba saç jölesi mi saçı daha çok döküyor saç kremleri mi? Sorusunun cevabı kesin bir dille saç kremlerinin saç jölesinden daha fazla saç dökülmesine neden olduğu açıklanmıştır.

Saçlarınıza Doğal Bakım

Saçlar İçin Doğal Saç Kremi

Saçınızı beslemek için saç kremleri yerine doğal yağlar veya doğal besinler sürerek besleyebilirsiniz. Doğal bakım içinde Dr. Ömür Tekeli ‘nin tavsiyeleri için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki saç kremleri ile ilgili galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

1
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Melek 8 Ocak 2017 Cevapla
0 0

Artık saç kremi kullanmayı düşünmüyorum çok aydınlatıcı oldu bu bilgiler sağolun.

[…] Saç kremi saçlarımıza zararlımı veya yararlımı olup olmadığını çoğu kullanan bilmediği için bu yazıyı hazırlama gereği duyduk. Saç kremi kullananlardan aldığımız genel olarak bilinen bilgiler "saçları yumuşattığı için kullanıyorum, saçlarımı canlı gösteriyot, kokusu güzel" bu şekilde sizi daha  […]

0 0

Kremsi dokusu sayesinde saç tellerinde kırılmaya, çatallaşmaya ve yıpranmaya karşı onarım sağlar: elseve saçkremi…

0 0

Kremsi dokusu sayesinde saç tellerinde kırılmaya, çatallaşmaya ve yıpranmaya karşı onarım sağlar: elseve saçkremi…

0 0

Bence zararlı okadar kimyasal kullanılıyor. Sırf alışkanlık olmuş saç kremi kullanmak, ben artık kullanmıyorum.