website statistics

Eski Kıyafetinizi Yeni Göstermenin 4 Yolu

Dünya genelinde her yıl 28 milyon kıyafet farklı gerekçeler ile çöplere gidiyor. Hiç şüphesiz bizler de eski kıyafet gibi bir hale geldiğimiz için bazı kıyafetlerimizi atıyoruz. Üstelik kimi kıyafetlerimiz ile duygusal bağ kurmuşken onlardan ayrılmak bizler için üzücü olabiliyor. Şimdi size anlatacağım yöntemler ile kıyafetleriniz üzerinde ki ufak birkaç dokunuşunuz sayesinde onları eskisi gibi kullanılır hale getirebilirsin. Üstelik bunu yaparken tasarımcı ruhunuzu ön plana çıkararak kendinize özgü, eskisinden daha da şık kıyafetler elde etmeniz mümkün.

Gelin birlikte kıyafetlerimize sihirli dokunuşlar yaparak onları birer moda kıyafetler haline getirelim;

Klasik Yöntem “Yama”

yama ile eski kıyafet leri yeni yapma

Çok eski yıllardan beri kullanılan bir tekniktir eskiyen kıyafetlere yama yapma yöntemi. Her ne kadar o zamanlar mecburen kullanılan bir yöntem olsa da bugünlerde yamalı pantolonlar, gömlek ve ceketler moda oldu. Sizlerde eskiyen pantolonlarınızın diz kapaklarına, demode olmuş gömlek ve kazaklarınızın dirsek bölümlerine zevkinize uygun yamalar yaparak yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eski kıyafetleri Kesmekten Korkmayın

eski kıyafet leri kesip yeni yapmak

Evet, şimdi elinize makasınızı alın ve o modası geçmiş veya tarzından sıkıldığınız elbiselerinizin kol ve etek kısımlarını keserek yep yeni bir görünüm kazandırın. Kesmeye başlamadan önce kafanızda nasıl bir elbise oluşturacağınızı planlayın ve dikkatli bir şekilde kesim işlemine başlayın. Sakın korkmayın, emin olun elbiseniz eski halinden çok daha modern bir görünüme kavuşacak.

Biraz Boya Yapalım

eski kıyafet boyama

Kesinlikle yanlış okumadınız! Eskiyen ve rengi solan kıyafetlerimizi boyayarak, zevkimize uygun bir şekilde yenileyebiliriz. Bunun için sprey kumaş boyalarından veya keçeli kumaş kalemlerinden faydalanmalısınız. Birazcık el beceriniz ve tasarım yeteneğiniz varsa çok güzel sonuçlar alacağınıza emin olabilirsiniz.

Sprey boyayla tişörtünüzün veya elbisenizin istediğiniz bir bölümünü renklendirerek daha canlı bir hale getirebiliriz.  Aynı şekilde kumaş keçeli kalemleri yardımıyla kıyafetlerinize hoş desenler çizebilir, hatta değişik yazılar ve şekiller ile süsleyebilirsiniz.

Eski Kıyafet lerinizin Paçaları Katlayın

eski paçaları katlama

Pantolonlarımızın en çabuk eskiyen yerleri paça kısımlarıdır genellikle. Özellikle uzun paçalı pantolon giymeyi sevenler ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaklardır. Aslında basit bir yöntem ile bu pantolonları yenilemek mümkün. Eskiyen paça kısımlarını katlayarak veya keserek pantolonunuzu yeniden biçimlendirebilirsiniz. Zevkinize uygun olarak dilerseniz şort seviyesine kadar kısaltabilir, dilerseniz kısa paçalı pantolon modeli verip kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sizler de bu basit yöntemleri uygulayarak eski elbiseleri değerlendirme ve yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.