website statistics

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

Güzel giyinmek her daim bir kadın için önemli şeylerin başında gelmektedir. Girdiğiniz bir mekanda gözlerin size dönmesi veya katıldığınız bir davette beğenileri toplamak ise kendinize olan güveninizi arttıracaktır. Bunun içinde bazı püf noktaları yakalamak çok önemli eğer bu püf noktaları her daim kıyafetleriniz üzerinde uygularsanız hem tarz hem de şıklığı bir arada götürebilirsiniz.

dogru-giyinmek

1) Katılacağınız davet veya ortama göre kıyafet seçiminde bulununuz;

Gideceğiniz mekanı biraz araştırıp ve önceden giden insanların resimlerine bakarak fikir toplayabilirsiniz. Kıyafetinizi de uyumlu seçtiğinizde ortama kısa zamanda uyum sağlayabileceksiniz.

2) Moda dergilerini karıştırmaya önem gösterin;

Sezonun size uygun parçalarını öğrenip kendi tarzınıza uygun yakıştırmalar yapmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca yapılan kombinlerden ilham alıp gardropunuz da düzenlemelere gidebilirsiniz.

04640757800

3) Vücut tipinizi kolay şekiller ile tanıyınız;

Vücut tipinizi ve kilonuzu tanıdıktan sonra giyim tarzları buna uygun olarak düzenleyiniz. Örneğin bacaklarınız kalın olabilir bunun için bacaklarınızı daha ince gösterecek parçalara yöneliniz.

Üst bölgenizde, omuzlarınız geniş ise de bu bölgeyi daha minyon gösterecek parçaları birleştirebilirsiniz. Eğer kilolu iseniz bol tişört ve pantolonlardan da kaçınmaya çalışınız. Böylece tarz giyim yaşamınızın bir parçası olacaktır.

breton-desen-moda-stil-kombin-kadin-giyim-haber-gundem-guncel-tugcesayinn-384622489

4) Dekolteli kıyafetlerin dozajını doğru ayarlayın;

Dekolte bir kıyafeti olduğundan daha güzel de gösterebilir ya da daha da kötü. Bu tamamen tasarımcı ve size kalmış bir durum. Bu yüzden aşırı dekoltelerden kaçınıp daha çok zarif duruşun peşinde olun, böylece beğeniler daha fazla olacaktır.

5) Kıyafetlerinize küçük değişikler yapmaktan çekinmeyin;

Giydiğiniz bir kıyafette aksesuarlar kullanmaktan veya beğenmediğiniz noktayı terzilerde düzeltmekten çekinmeyin. Kıyafetlerinizi tarzınıza göre değiştirdiğinizde stiliniz daha da öne çıkacaktır.

doğru giyinmek

6) Yatay ve düz çizgili kıyafetler;

Kısa boylu kadınlar yatay çizgilerden koşar adım uzaklaşmalıdır. Çünkü yatay çizgiler sizi olduğunuzdan daha çok kısa ve geniş gösterecektir. Düz çizgiler, her zaman uzun ve zayıf göstermez bunun için deneyip, vücut tipinize uygunluğunu tartmalısınız.

7) Kıyafette renklerin önemi;

Kıyafet seçimin de sıcak renkleri kullanacaksanız dikkat çekeceğiniz ve daha geniş görüneceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Soğuk bir renk seçerseniz de, biraz geri planda kalsanızda daha ince ve uzun görünmeniz kaçınılmaz olacaktır.

stil-onerileri-puskullu-ceket-olivia-palermo46987601

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.