website statistics

Baharın Büyüleyici Aksesuarları: Çantalar

Firmaların Çanta Tasarlama Yarışı

cantalar-ile-ayakkabi-kombinleri

Bahar mevsimi ile birlikte kadınların vazgeçilmez aksesuar ve kombin tamamlayıcılarından olan çantalar için dev tasarım firmaları da kısa zaman içinde birbirleri ile kıyasıya yarışır hale geldiler. Bununla birlikte yeni dönem çantalar arasında fiyatları uçuk olsa da tasarım konusunda göz kamaştıran çanta markaları ürünlerinden söz etmemizde fayda var. Ayakkabı çanta modasının dev tasarımcılarından olan Loubotin bu dönem de yaratıcı, özgün ve bir o kadar şık tasarımları ile dikkatleri üzerinde topluyor.

Şık Tasarımlarıyla Bahar Çantaları

tasli-cantalar

Devam eden yağışlarla birlikte ortamın atmosferini değiştiren tomurcuklar ve çiçeklerin insana kattığı pozitif enerjiyi tasarımlara eklemeden olmaz diyen birçok çanta tasarım devleri de elbette mevcut. Önceki dönemlerden farklı olarak bu bahar dönemine damgasını vuracak olan ve herkesin dikkatini çeken çanta modeli ise ‘statement’ çantalar olacak gibi duruyor. Statement model çantalar önceki dönemlerin akılda kalıcı olmayan modellerine karşın, bitki veya hayvan figürlü, mitoloji temelli figürler ve tasarımlarla kendinden söz ettirecek gibi duruyor. Çantaların sıradanlığını ve tekdüzeliğini kıran, tasarımları özgün ve yaratıcı olmaya iten statement çantalar, çanta ve moda dünyasında herkesin dikkatini şimdiden çekmiş gibi görünüyor. Bu çantaları, kendilerine ve size kattıkları yüksek atmosfer ile her türlü iddialı kıyafetinizle kombinleyebilirsiniz.

Klasik Tercihler Hala Korunuyor

sade-cantalar

Alternatif tasarım üreticilerinden farklı olarak halen klasik ve bohem tasarımlar konusunda kendilerine güvenen ve bu yolda ilerlemeyi sürdüren birçok tasarım şirketi de bahar dönemi çantalarını tanıtmış bulunmaktalar. Saint Laurent, Proenza Schouler, Stella Mccartney gibi marka çantalar üreten tasarım devlerinin bu dönemde de klasiğin yanında durduklarını rahatça görebiliyoruz.

renkli-canta-kombinleri

Bununla beraber çanta tasarım dünyasına yepyeni bir soluk getiren, tekdüzeliğe aykırılıklarını her fırsatta ortaya koydukları tasarımlar ile dile getiren Etro, Michael Kors, Moschino gibi kendini sürekli farklı bir alanda geliştiren markaları da yeni bahar döneminde görmek mümkün olacak. Kadınların kombinlerinde vazgeçemediği ve sürekli uyum yakalamaya çalıştıkları çantaların tasarımlarının aslında karakterle de uyuşmasını gerektiğini düşünen tasarım dünyasının devleri bu konuda yeni bahar dönemi için de ikiye ayrılmış görünüyor. Çanta dünyasında klasikler mi kazanır yoksa aykırılar mı, hep birlikte yeni bahar döneminde göreceğiz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.